Wishlist
Начало / Новини / Грами ще премахнат наградата за най-добър азиатски поп?

Грами ще премахнат наградата за най-добър азиатски поп?

17 Август 2026
Грами ще премахнат наградата за най-добър азиатски поп?

Академията за звукозапис обмисля премахването на наградата си за най-добър азиатски поп. След като BTS решиха да не участват в наградите „Грами“ догодина, главният изпълнителен директор на Академията за звукозапис Харви Мейсън-младши призна, че е приел критиките към новата награда „присърце“ и обмисля варианти.

Пред Billboard той каза:

„Организацията „Грами“ съществува, за да служи на всички музиканти, и част от това е да се гарантира, че никой глас или общност не е пренебрегван или неразбран. От многобройните ни разговори с много заинтересовани страни през последните две седмици е ясно, че независимо от нашето намерение и желание да бъдем още по-приобщаващи, има някои артисти в това пространство, които смятат, че тази категория не представлява музиката, за чието създаване работят толкова усилено, по начина, по който те желаят. Като музикант, приемам това присърце. През последните шест години Академията показа, че може да действа решително и да се движи бързо, за да отговори на нуждите на нашата музикална общност. Ръководството и Бордът са ангажирани да работят заедно, за да бъдат в крак с този напредък и да гарантират, че музикантите, които възнамеряваме да почетем, се чувстват наистина видени и чути от нашите действия.“

Миналия месец членовете на групата BTS публикуваха изявление, в което разкриват, че няма да предоставят музиката си за разглеждане на 69-ите награди Грами през февруари следващата година.

Всичките седем членове – RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V и Jungkook – публикуваха едно и също изявление в своите индивидуални акаунти в Instagram.

Те казаха: „Решихме да не предоставяме музиката си за Грами тази година. Надяваме се, че музиката ни може да бъде чута и обичана такава, каквато е, а не да бъде разделена по регион или език. Благодарим на Army и на всички, които винаги са били до нас.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BIGHIT MUSIC (@bighit.music)

BTS са членове на Академията за звукозапис от 2019 г. След обявяването им, Харви Мейсън-младши каза, че е „натъжен“ и настоя, че категорията „Най-добър азиатски поп“ не е предназначена да отстрани K-Pop изпълнителите.

bts участие номинации език Грами регион
Сподели
Свързани новини