Katy Perry хвърли кредитната си карта във фонтанът ди Треви по време на посещение в Рим през уикенда, „за късмет“.
В неделя поп звездата публикува в Instagram серия от снимки, на които позира пред емблематични сгради в италианската столица.
В кратко видео Perry се вижда как пуска кредитната си карта във водата на прочутия фонтан. Певицата, която е с очила и качулка, оставя картата за няколко секунди във водата, преди да я извади.
Всекидневно хиляди хора хвърлят монети във фонтана, вярвайки, че традицията сбъдва желания или гарантира завръщане в Рим.
В събота вечер Perry е изнесла частен концерт в конгресния център La Nuvola.
Пътуването ѝ в Европа идва дни след като австралийската актриса Ruby Rose публично обяви твърдение, че Perry я е нападнала сексуално в нощен клуб в Мелбърн, преди повече от 10 години.
Миналата сряда говорител на полицията във Виктория потвърди, че се води разследване по сигнала, след като Rose е подала официален доклад.
Отричайки обвинението, представител на Perry заяви: „Твърденията, разпространявани в социалните мрежи от Ruby Rose по адрес на Katy Perry, не само са категорично неверни, но и представляват опасни и безразсъдни лъжи. Г-жа Rose има добре документирана история на отправяне на сериозни публични обвинения в социалните мрежи срещу различни хора — твърдения, които многократно са били отричани от посочените лица.“