Ето кой грабна награда "Грами" (Grammys 2020) | The Voice

ЕТО КОЙ ГРАБНА НАГРАДА "ГРАМИ" (GRAMMYS 2020)

27 January 2020

Церемонията по връчване на наградите "Грами" заблестя в Ел Ей и мнозина музикални личности се прибраха със статуетки у дома.

Номинациите за всичките 84 категории бяха анонсирани още на 20-ти ноември, но сега настъпи часът за кулминацията и развръзката.

Водеща на вечерта беше 15-кратната носителка на Grammy - Alicia Keys. 

Категоричен лидер се оказа Billie Eilish, която спечели всичките 4 големи отличия - за "Песен на годината" и "Запис на годината" с мегахита Bad Guy, за албум с When We All Fall Asleep, Where Do We Go? и за "Най-добър нов изпълнител". 

Нейният брат Finneas също се вписа към успехите на сестра си, тъй като двамата работят съвместно по проектите й. 

18-годишната сензация е сред най-младите победители, които влизат в историята и правят фурор на "Грамите".

Заради вълнението, речите на изпълнителката бяха колоритни, кратки и необикновени. В тях тя демонстрираше скромност, на места неудобство и редовно благодареше на свои колеги. Нестандартният й стил си пролича и тук. 



Record of the Year
"Hey, Ma," Bon Iver
"Bad Guy," Billie Eilish
"7 Rings," Ariana Grande
"Hard Place," H.E.R.
"Talk," Khalid
"Old Town Road," Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus
"Truth Hurts," Lizzo
"Sunflower," Post Malone & Swae Lee

Album of the Year
I,I, Bon Iver
Norman F---ing Rockwell!, Lana Del Rey
When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, Billie Eilish
Thank U, Next, Ariana Grande
I Used to Know Her, H.E.R.
7, Lil Nas X
Cuz I Love You (Deluxe), Lizzo
Father of the Bride, Vampire Weekend

Song of The Year
"Always Remember Us This Way," Natalie Hemby, Lady Gaga, Hillary Lindsey & Lori McKenna, songwriters (Lady Gaga)
"Bad Guy," Billie Eilish O'Connell & Finneas O'Connell, songwriters (Billie Eilish)
"Bring My Flowers Now," Brandi Carlile, Phil Hanseroth, Tim Hanseroth & Tanya Tucker, songwriters (Tanya Tucker)
"Hard Place," Ruby Amanfu, Sam Ashworth, D. Arcelious Harris, H.E.R. & Rodney Jerkins, songwriters (H.E.R.)
"Lover," Taylor Swift, songwriter (Taylor Swift)
"Norman F---ing Rockwell," Jack Antonoff & Lana Del Rey, songwriters (Lana Del Rey)
"Someone You Loved," Tom Barnes, Lewis Capaldi, Pete Kelleher, Benjamin Kohn & Sam Roman, songwriters (Lewis Capaldi)
"Truth Hurts," Steven Cheung, Eric Frederic, Melissa Jefferson & Jesse Saint John, songwriters (Lizzo)

Best New Artist
Black Pumas
Billie Eilish
Lil Nas X
Lizzo
Maggie Rogers
Rosalia
Tank and the Bangas
Yola

Best Pop Solo Performance
"Spirit," Beyoncé
"Bad Guy," Billie Eilish
"7 Rings," Ariana Grande
"Truth Hurts," Lizzo
"You Need to Calm Down," Taylor Swift

Best Pop Duo/Group Performance
"Boyfriend," Ariana Grande & Social House
"Sucker," Jonas Brothers
"Old Town Road," Lil Nas X Featuring Billy Ray Cyrus
"Sunflower," Post Malone & Swae Lee
"Senorita," Shawn Mendes & Camila Cabello

Best Pop Vocal Album
The Lion King: The Gift, Beyoncé
When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, Billie Eilish
Thank U, Next, Ariana Grande
No. 6 Collaborations Project, Ed Sheeran
Lover, Taylor Swift

Best Dance Recording
"Linked," Bonobo
"Got to Keep On," The Chemical Brothers
"Piece of Your Heart," Meduza Featuring Goodboys
"Underwater," Rufus Du Sol
"Midnight, Hour," Skrillex & Boys Noize Featuring Ty Dolla $ign Boys Noize & Skrillex

Best Dance/Electronic Album
LP5, Apparat
No Geography, The Chemical Brothers
Hi This Is Flume (Mixtape), Flume
Solace, Rufus Du Sol
Weather, Tycho

Best Traditional R&B Performance
"Time Today," BJ The Chicago Kid
"Steady Love," India.Arie
"Jerome," Lizzo
"Real Games," Lucky Daye
"Built for Love," PJ Morton Featuring Jazmine Sullivan

Best Urban Contemporary Album
Apollo XXI, Steve Lacy
Cuz I Love You (Deluxe), Lizzo
Overload, Georgia Anne Muldrow
Saturn, Nao
Being Human in Public, Jessie Reyez

Best Rap/Sung Performance
"Higher," DJ Khaled Featuring Nipsey Hussle & John Legend
"Drip Too Hard," Lil Baby & Gunna
"Panini," Lil Nas X
"Ballin," Mustard Featuring Roddy Ricch
"The London," Young Thug Featuring J. Cole & Travis Scott

Best Rap Song
"Bad Idea," Chancelor Bennett, Cordae Dunston, Uforo Ebong & Daniel Hackett, songwriters (YBN Cordae Featuring Chance The Rapper)
"Gold Roses," Noel Cadastre, Aubrey Graham, Anderson Hernandez, Khristopher Riddick-Tynes, William Leonard Roberts II, Joshua Quinton Scruggs, Leon Thomas III & Ozan Yildirim, songwriters (Rick Ross Featuring Drake)
"A Lot," Jermaine Cole, Dacoury Natche, 21 Savage & Anthony White, songwriters (21 Savage Featuring J. Cole)
"Racks in the Middle," Ermias Asghedom, Dustin James Corbett, Greg Allen Davis, Chauncey Hollis, Jr. & Rodrick Moore, songwriters (Nipsey Hussle Featuring Roddy Ricch & Hit-Boy)
"Suge," DaBaby, Jetsonmade & Pooh Beatz, songwriters (DaBaby)

Best Rap Album
Revenge of the Dreamers III, Dreamville
Championships, Meek Mill
I Am > I Was, 21 Savage
Igor, Tyler, The Creator
The Lost Boy, YBN Cordae

Best Country Duo/Group Performance
"Brand New Man," Brooks & Dunn With Luke Combs
"I Don't Remember Me (Before You)," Brothers Osborne
"Speechless," Dan + Shay
"The Daughters," Little Big Town
"Common," Maren Morris Featuring Brandi Carlile

Best Latin Pop Album
Vida, Luis Fonsi
11:11, Maluma
Montaner, Ricardo Montaner
#ELDISCO, Alejandro Sanz
Fantasia, Sebastian Yatra

Best Latin Rock, Urban or Alternative Album
X 100Pre, Bad Bunny
Oasis, J Balvin & Bad Bunny
Indestructible, Flor De Toloache
Almadura, iLe
El Mal Querer, Rosalia

Best Spoken Word Album
Beastie Boys Book, (Various Artists) Michael Diamond, Adam Horovitz, Scott Sherratt & Dan Zitt, producers
Becoming, Michelle Obama
I.V. Catatonia: 20 Years as a Two-Time Cancer Survivor, Eric Alexandrakis
Mr. Know-It-All, John Waters
Sekou Andrews & The String Theory, Sekou Andrews & The String Theory

Best Compilation Soundtrack for Visual Media
The Lion King: The Songs
Quentin Tarantino's Once Upon a Time in Hollywood
Rocketman
Spider-Man: Into the Spider-Verse
A Star Is Born

Best Score Soundtrack for Visual Media
Avengers: Endgame
Chernobyl
Game of Thrones: Season 8
The Lion King
Mary Poppins Returns

Best Song Written for Visual Media
"The Ballad of the Lonesome Cowboy," From: Toy Story 4
"Girl in the Movies," From: Dumplin'
"I'll Never Love Again" (Film Version), From: A Star Is Born
"Sprit," From: The Lion King
"Suspirium," From: Suspiria

Best Engineered Album, Non-Classical
All These Things, Tchad Blake, Adam Greenspan & Rodney Shearer, engineers; Bernie Grundman, mastering engineer (Thomas Dybdahl)
Ella Mai, Chris "Shaggy" Ascher, Jaycen Joshua & David Pizzimenti, engineers; Chris Athens, mastering engineer (Ella Mai)
Run Home Slow, Paul Butler & Sam Teskey, engineers; Joe Carra, mastering engineer (The Teskey Brothers)
Scenery, Tom Elmhirst, Ben Kane & Jeremy Most, engineers; Bob Ludwig, mastering engineer (Emily King)
When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, Rob Kinelski & Finneas O'Connell, engineers; John Greenham, mastering engineer (Billie Eilish)

Producer of the Year, Non-Classical
Jack Antonoff
Dan Auerbach
John Hill
Finneas
Ricky Reed

Best Music Video
"We've Got to Try," The Chemical Brothers
"This Land," Gary Clark Jr.
"Cellophane," FKA twigs
"Old Town Road (Official Movie)," Lil Nas X & Billy Ray Cyrus
"Glad He's Gone," Tove Lo


Снимка: Instagram - @recordingacademy

КОМЕНТАРИ

БИСКВИТКИ
Този уебсайт използва "бисквитки" за подобряване на ефективността му. За повече информация вижте Политика за използване на бисквитки.
РАЗБРАХ