Радио The Voice

Кой спечели Оскар

10:00 | 03 март 2014
Вижте списък с всички носители на престижния приз от тази година

Доста различни мнения и предположения имаше относно кой филм ще отнесе най много награди Оскар тази година. Почетен от критиците- противно на очакванията се оказа Gravity - който събра 7 статуетки. Въпреки че обра призовете в седем категории Gravity не е най-добрият филм.

12 Years a Slave отнесе приза за най-добра лента .

От актьорите с Оскар си тръгнаха: Jared Leto, Lupita Nyongo, Cate Blanchett, Matthew McConaughey.

Pharrell Williams се размина с награда за  супер хита Happy. Почетен за най-добра песен бе тракът  ‘Let It Go’ от  анимацията ‘Frozen’.

Изпълнението на Pharrell по време на церемонията от раздаване на Оскарите -  вижте след листа с наградените :)

Ето лист с всички победители в съответните категории:

Best Picture
‘American Hustle’
‘Captain Phillips’
‘Dallas Buyers Club’
‘Gravity’
‘Her’
‘Nebraska’
‘Philomena’
’12 Years a Slave’ — WINNER
‘The Wolf of Wall Street’

Best Actor
Matthew McConaughey, ‘Dallas Buyers Club’ — WINNER
Chiwetel Ejoifor, ’12 Years a Slave’
Bruce Dern, ‘Nebraska’
Leonardo DiCaprio, ‘The Wolf of Wall Street’
Christian Bale, ‘American Hustle’

Best Actress
Amy Adams, ‘American Hustle’
Cate Blanchett, ‘Blue Jasmine’ — WINNER
Sandra Bullock, ‘Gravity’
Judi Dench, ‘Philomena’
Meryl Streep, ‘August: Osage County’

Best Supporting Actor
Barkhad Abdi, ‘Captain Phillips’
Bradley Cooper, ‘American Hustle’
Michael Fassbender, ’12 Years a Slave’
Jonah Hill, ‘The Wolf of Wolf Street’
Jared Leto, ‘Dallas Buyers Club’ — WINNER

Best Supporting Actress
Sally Hawkins, ‘Blue Jasmine’
Jennifer Lawrence, ‘American Hustle’
Lupita Nyong’O, ’12 Years a Slave’ — WINNER
Julia Roberts, ‘August: Osage County’
June Squibb, ‘Nebraska’

Best Original Song
‘Alone Yet Not Alone’ from ‘Alone Yet Not Alone’
‘Happy’ from ‘Despicable Me 2′
‘Let It Go’ from ‘Frozen’ — WINNER
‘The Moon Song’ from ‘Her’
‘Ordinary Love’ from ‘Mandela: Long Walk to Freedom’

Best Director
David O. Russell, ‘American Hustle’
Alfonso Cuaron, ‘Gravity’ — WINNER
Alexander Payne, ‘Nebraska’
Steven McQueen, ’12 Years a Slave’
Martin Scorsese, ‘The Wolf of Wall Street’

Best Original Screenplay
Spike Jonze, ‘Her’ — WINNER
Eric Singer and David O. Russell, ‘American Hustle’
Bob Nelson, ‘Nebraska’
Woody Allen, ‘Blue Jasmine’
Craig Borten, Melisa Wallack ‘Dallas Buyers Club’

Best Adapted Screenplay
John Ridley, ’12 Years a Slave’ — WINNER
Terrence Winter, ‘The Wolf of Wall Street’
Steve Coogan, ‘Philomena’
Billy Ray, ‘Captain Phillips’
Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke, ‘Before Midnight’

Best Animated Feature
‘Frozen’ — WINNER
‘The Croods’
‘Despicable Me 2′
‘The Wind Rises’

Best Foreign Film
‘The Great Beauty’ — WINNER
‘Broken Circle Breakdown’
‘The Hunt’
‘The Missing Picture’
‘Omar’

Best Documentary Feature
‘The Act of Killing’
‘Cutie and the Boxer’
‘Dirty Wars’
‘The Square’
’20 Feet from Stardom’ — WINNER

Best Cinematography
Philippe Le Sourd, ‘The Grandmaster’
Emmanuel Lubezki, ‘Gravity’ — WINNER
Bruno Delbonnel, ‘Inside Llewyn Davis’
Phedon Papamichael, ‘Nebraska’
Roger Deakens, ‘Prisoners’

Best Production Design
‘Gravity’
’12 Years a Slave’
‘The Great Gatsby’ — WINNER
‘Her’
‘American Hustle’

Visual Effects
‘Gravity’ — WINNER
‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’
‘Iron Man 3′
‘The Lone Ranger’
‘Star Trek Into Darkness’

Best Documentary Short
‘CaveDigger’
‘Facing Fear’
‘Karama has No Walls’
‘The Lady in Number 6′ — WINNER
‘Prison Terminal’

Best Costume Design
‘American Hustle’
‘The Grandmaster’
‘The Great Gatsby’ — WINNER
‘The Invisible Woman’
’12 Years a Slave’

Best Editing
‘Gravity’ — WINNER
‘American Hustle’
’12 Years a Slave’
‘Captain Phillips’
‘Dallas Buyers Club’

Best Makeup and Hairstyling
‘The Lone Ranger’
‘Dallas Buyers Club’ — WINNER
‘Jackass Presents: Bad Grandpa’

Best Original Score
’12 Years a Slave’
‘All is Lost’
‘The Book Thief’
‘Captain Phillips’
‘Gravity’ — WINNER
‘Saving Mr. Banks’

Best Visual Effects
‘Gravity’ — WINNER
‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’
‘Iron Man 3′
‘The Lone Ranger’
‘Star Trek Into Darkness’

Best Animated Short
‘Feral’
‘Get a Horse’
‘Mr. Hublot’ — WINNER
‘Possessions’
‘Room on the Broom’

Best Writing – Adapted Screenplay
‘Before Midnight’
‘Captain Phillips’
‘Philomena’
’12 Years a Slave’ — WINNER
‘The Wolf of Wall Street’

Best Writing – Original Screenplay
‘American Hustle’
‘Blue Jasmine’
‘Dallas Buyers Club’
‘Her’ — WINNER
‘Nebraska’

Best Short Film – Live Action
‘Aquel No Era Yo (That Wasn’t Me)’
‘Avant Que De Tout Perdre (Just Before Losing Everything)’
‘Helium’ — WINNER
‘Pitaako Mun Kaikki Hoitaa? (Do I Have to Take CAre of Everything?)’
‘The Voorman Problem’

Best Sound Editing
‘All Is Lost’
‘Captain Philips’
‘Gravity’ — WINNER
‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’
‘Lone Survivor’

Best Sound Mixing
‘Captain Phillips’
‘Gravity’ — WINNER
‘The Hobbit: The Desolation Smaug’
‘Inside Llewyn Davis’
‘Lone Survivor’



WE LOVE WEEKENDS 08:00 - 19:00 Слушай
  • RAG N BONE MAN HUMAN 08:50 сега
  • PAVELL, VENCI VENC, KRISTIAN KOSTOV VDIGAM LEVEL 08:44 предишна
  • HAILEE STEINFELD, GREY, ZEDD STARVING 08:41 предишна
  • THE CHAINSMOKERS, HALSEY CLOSER 08:38 предишна
  • MAJOR LAZER, MOTI BOOM 08:35 предишна
  • NEIKED SEXUAL 08:31 предишна
  • THE VAMPS, MATOMA ALL NIGHT 08:28 предишна
  • ISKRATA MNOGO DOBRE 08:25 предишна
  • RICHARD ORLINSKI, EVA SIMONS HEARTBEAT 08:22 предишна
  • MALUMA, FIFTH HARMONY SIN CONTRATO 08:19 предишна
Snooza 06:00 - 10:00