Радио The Voice

Испания спечели първа титла, гарнирана с 30 млн. долара

11:18 | 12 юли 2010
Испания е новият футболен господар на света, след като победи Холандия на финала с 1:0, с гол на Андрес Иниеста в 116-ата минута на продълженията на мача.

"Ла Фурия", които бяха сочени за фаворити успяха да защитят възлаганите им надежди и успяха да се затвърдят като най-успешния отбор на света, след европейска и световна титла подред. Това е четвъртият път, в който настоящи европейски шампиони стигат и до финал на Световно първенство.

Испания спечели наградата феър плей на Мондиал 2010, която се дава на отбора с най-добър дисциплинарен баланс по време на световното първенство по футбол. Испанците впечатлиха с коректното си поведение във всички мачове, но на финала срещу Холандия се поддадоха на напрежението и получиха от рефера Хауърд Уеб пет жълти картона, съобщава БТА.   Испания ще прибере рекордните 30 милиона долара за триумфа си на Мондиала в Южна Африка.
WE LOVE MUSIC 00:00 - 08:00 Слушай
  • LOUISA JOHNSON BEST BEHAVIOUR 07:26 сега
  • SNAKEHIPS, MO DON'T LEAVE (KUE REMIX) 07:23 предишна
  • NICKY JAM EL AMANTE 07:20 предишна
  • PAVELL, VENCI VENC, KRISTIAN KOSTOV VDIGAM LEVEL 07:16 предишна
  • PASCAL JUNIOR HOLDIN ON (ID) 07:13 предишна
  • MONOIR, JUNE WE HAD LOVE 07:09 предишна
  • THE CHAINSMOKERS PARIS (ID) 07:06 предишна