Радио The Voice

Испания спечели първа титла, гарнирана с 30 млн. долара

11:18 | 12 юли 2010
Испания е новият футболен господар на света, след като победи Холандия на финала с 1:0, с гол на Андрес Иниеста в 116-ата минута на продълженията на мача.

"Ла Фурия", които бяха сочени за фаворити успяха да защитят възлаганите им надежди и успяха да се затвърдят като най-успешния отбор на света, след европейска и световна титла подред. Това е четвъртият път, в който настоящи европейски шампиони стигат и до финал на Световно първенство.

Испания спечели наградата феър плей на Мондиал 2010, която се дава на отбора с най-добър дисциплинарен баланс по време на световното първенство по футбол. Испанците впечатлиха с коректното си поведение във всички мачове, но на финала срещу Холандия се поддадоха на напрежението и получиха от рефера Хауърд Уеб пет жълти картона, съобщава БТА.   Испания ще прибере рекордните 30 милиона долара за триумфа си на Мондиала в Южна Африка.
WE LOVE WEEKENDS 00:00 - 08:00 Слушай
  • CARLY RAE JEPSEN I REALLY LIKE YOU 05:34 сега
  • DIMITRI VEGAS, LIKE MIKE, DIPLO HEY BABY 05:31 предишна
  • ROBIN SCHULZ, DAVID GUETTA, CHEAT CODES SHED A LIGHT 05:27 предишна
  • THE CHAINSMOKERS, XYLO SETTING FIRES 05:23 предишна
  • BURAK YETER, DANELLE SANDOVAL TUESDAY 05:20 предишна
  • ARIANA GRANDE, NICKI MINAJ SIDE TO SIDE 05:16 предишна
  • DJ SAVA, IRINA RIMES I LOVED YOU (ID) 05:12 предишна